NEWS

eater-bunny-and-eggs
Na  Święta Wielkanocy 21-22.04. 2019roku
”  Niech Wam wiosna uderzy do głów,
niech z zachwytu zabraknie Wam słów,
lecz niczego nie braknie w koszykach
poświęconych jak każe obyczaj.
Niech wyszepcze święcony baranek
do przed chwilą skropionych pisanek:
„Wiecie, co jest potrzebne w tym roku?
Takie coś, co się zwie święty spokój”.”
za Andrzejem Sikorowskim tego wszystkiego
na nadchodzące święta Zmartwychwstania Pańskiego
oraz tradycyjnego smacznego jajka i obfitego dyngusa

 
 Członkom, Symaptykom,Ofiarodawcom życzy Zarząd
Stowarzyszenia Obrony przed Przemocą „VICTORIA”

kira
Z wielkim bólem i żalem informujemy, że zmarł wieloletni kierownik Domu Kultury „Polan 100” na Ratajach w Poznaniu Pan Tomasz Kowalski. Był naszym wielkim Przyjacielem ogromnie życzliwym, przychylny naszym działaniom i inicjatywom od zarania Stowarzyszenia Obrony przed Przemocą „VICTORIA”, przed blisko dwudziestoma laty.
Pożegnanie odbędzie się 8 marca b.r. o godzinie 13.30 na cmentarzu Miłostowo ( od strony ul. Warszawskiej).
Uczcijmy godnie pamięć o Panu Tomku  naszą liczną obecnością na ceremonii pożegnalnej na Polu Urnowym.
A zamiast kwiatów złóżmy serdeczny datek na hospicjum  do puszek wolontariuszy.
W imieniu Zarządu SOPP „VICTORIA”
Urszula Walas
(prezes)

Wszystkim Mamom
 
naszych członków i wolontariuszy z okazji Dnia Matki składamy najlepsze życzenia   ( a tym które już od nas odeszły do Wieczności wyrażamy –  naszą życzliwą pamięć)   i wdzięczność  za trud wychowawczy i ukształtowanie nas tak , że potrafimy uczyć się , pracować i żyć społecznie pomagając innym, którzy naszej pomocy potrzebują.
Zgodnie z uchwałą Zarządu SOPP VICTORIA  z dn. 23.05.2018  , w Domu Kultury os. Polan STO ( w naszym pokoju i w dniu spotkań) dla każdego członka i wolontariusza  , czeka do odbioru pudełko z kosmetykami  z projektu SHOEBOX polegającego na dzieleniu się kosmetykami przekazanymi do projektu przez inne zamożne kobiety, by nieść wszystkim pociechę i radość do których te pudełka dotrą.
W tym miejscu Pani koordynatorce projektu ShoeBox Magdalenie Owsianej wraz z Zespołem firmy COGNIFIDE POLSKA  w Poznaniu składamy serdeczne podziękowanie za pomysł i trud w zorganizowanie zbiórki cennych kosmetyków , dystrybucji i dotarciu do końcowego odbiorcy z pudełkami  kosmetyków, co wymagało niemało inwencji, wysiłku, poświęcenia i czasu , by nieść radość tym kobietom, które naszym zdaniem na to zasługują.
WIELKIE DZIĘKI PANI MAGDALENO WRAZ Z ZESPOŁEM
        składa
Zarząd Stowarzyszenia Obrony przed Przemocą „VICTORIA”
SHOEBOX DSC00859

maj

Wszystkim uczestnikom majówki, za wspólne „dary na stół”,  miłą atmosferę,  która napełniła nas radością , poczuciem  wspólnoty  przy plenerowym stole na pięknym łonie natury,  naszym przewodniczkom OLI i IRENCE, które z pasją opowiedziały nam o Lasku Marcelińskim i naszemu przemiłemu kol. Markowi, który profesjonalnie wyjaśniał nam pokazy samolotowe na Ławicy towarzyszące majówce składa
Zarzad SOPP VICTORIA

DROGIE KOLEŻANKI , DRODZY KOLEDZY

Jedna z naszych koleżanek, Marlena, proponuje majówkę integracyjną  w Lasku Marcelińskim. Miejsce zbiórki sobota 19 maja 2018r. godz. 16.00  – skraj lasku w miejscu gdzie graniczy z Ogródkami Działkowymi ,  skrzyżowanie ul. Leśnych Skrzatów i ul. Brzechwy ; dojazd od strony ul. Bukowskiej  autobusem 77- wysiadać ostatni przystanek przed skrętem w ul.  Brzechwy, przystanek Brzechwy( 4 od CH King Cross Marcelin)  oraz autobusem  48 ( przystanek Brzechwy;  3 od CH King Cross Marcelin) .

W miejscu tym znajduje się w plenerze stół z ławkami, akwen wodny, a po drodze jest siłownia na wolnym powietrzu, gdzie chętni będą mogli się porozciągać.  Zapraszamy wszystkich członków, sympatyków do majowej zabawy. Wstępem jest zabranie ze sobą dla ducha: majowego humoru  z dowcipami oraz dla ciała własnej ulubionej potrawy w dowolnej ilości.  Zrobimy wspólny plenerowy  stół i rozmowy Polaków o wybranych życiowych  problemach. Moderatorem rozmów będzie nasza pomysłodawczyni . Zapraszamy na spotkanie w plenerze i do wspólnej zabawy. Na starcie oczekują nas kol. Ola tel. 886579480 i kol. Irenka.

Zarząd SOPP „VICTORIA”

 


 

2018.04.07 Wielkopolski Kongres Kobiet

Panel – Wybory Kobiet cz. 1 – Krystyna Łybacka , Henryka Krzywonos – Strycharska, Joanna Jaśkowiak: Łybacka stereotyp z samej biblii wyplywa Ewa winna grzechu to dlaczego Adam nie był asertywny. Jej motto zapożyczone Jeśli chcesz aby w polityce coś zostało powiedziane – zwróć się do mężczyzny, , a zrobione – zwróć się do kobiety
Panel – Wybory Kobiet cz 2 – Otylia Jedrzejczak, Dorota Warakomska, Małgorzata Pieczyńska
Medal Gwiazda Szeryfa – zrobiona specjalnie na Kongres Kobiet wreczyło  Prezydentowi J. Jaśkowiakowiakowi, MarszaŁKOWI  Sytkowi
Pełnomocniczka Prezydenta M.Poznania  ds Rownosci  wyglosila 6 zasad jakie sa w urzedzie miasta i jakie sa inicjatywy pro kobiece w Urzedzie \Miasta
Panelistka Magdalena Koźmala poprowadzila panel  Jak zbudowac wizerunek pewnej siebie kobiety

spotkanie integracyjne z tortem w piatek 6 kwietnia o godz. 17.00 w Domu Kultury Polan 100
Zapraszamy

Uprzejmie Panstwa zawiadamiamy, że od dnia 30 stycznia2018r.  do dnia 20 lutego 2018r. w sprawie umówienia się z ekspertem proszę dzwoni pod nr kom 603119246 .
Zarząd SOPP VICTORIA

 

pobrane

Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz Szczęśliwego Nowego Roku

Członkom, Sympatykom, Ofiarodawcom i Petentom

życzy

Zarząd S.O.P.P. Victoria


Witam
Przesylam podziekowanie dla uczestnikow spotkania z Agnieszka Korzeniewska w dn. 5.12.2017r. w kamienicy przy ul. Młyńskiej 12
Urszula Walas
Pani Ulu, 
Za Pani pośrednictwem chciałam podziękować wszystkim uczestnikom i sympatykom stowarzyszenia „Victoria ” za taki wspaniały, aktywny udział w spotkaniu. Dziękuję za to, że zadali sobie trud przybycia mimo niesprzyjającej aury   
W załączniku kilka zdjęć ze spotkania.
Wkrótce więcej na blogu. 
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Korzeniewska 

 


W dniu 2017.07.06 wizyta pary prezydenckiej USA w Polsce  Melanii Trump  i Donalda Trumpa serdecznie podejmowanych przez pare prezydencka RP Agatę Kornhauser – Dudę i Andrzeja Dudę.
Jesteśmy tam gdzie są ważne wydarzenia i mamy kontakt z mediami.

DSC05578 UW i pary prezydenckieDSC05597 UW i prezydent USA Donald TrumpDSC05747 kobiety


Nasza Pani Agnieszka zaprasza wszystkich na swoje autorskie spotkanie w najbliższą sobotę 20-21 maja do Warszawy  podczas Targów książki . Mieliśmy okazję gościć Panią Agnieszkę w naszym Domu Kultury Polan Sto na Ratajach na os. Polan.

Życzę miłych wrażeń podczas spotkania z naszą pisarką tworzącą w kraju i na obczyźnie
fb targi korzeniewska1

Zapraszam do lektury o Poznaniu naszej członkini z Brukseli

Poniżej mozna zobaczyć relację ze spotkania naszej pisarki Agnieszki Korzeniewskiej z Brukseli podczas pobytu w Poznaniu w dniu 7.03.2017r.
Zycze wszystkim ponownego milego spotkania

Microsoft Word - plakat blogerka 3.03.2017.docx


2017.02.24 Agnieszka Korzeniewska


Kondolencje

 

                                                 Prof. dr.  hab. Andrzej Witold Szwarc

kwiatw dniu 7 listopada 2016r, w wieku 96 lat . odszedł po nagrodę do Pana  za swe pracowite i  dobroczynne  Zycie , jak często mówił o sobie „Ojciec Chrzestny naszego Stowarzyszenia Obrony przed Przemocą „VICTORIA”, który w   przebogatym kalendarzu zajęć znalazł zawsze czas  by nieść  razem z Rodziną i Przyjaciółmi pomoc ofiarom przemocy w rodzinie . Jego serce i oddanie  skrzywdzonym  dzieciom  i matkom   było pojemne,  bez dna. Zawsze  z  najwyższą godnością i  kulturą  pochylał się nad losem  ofiary przemocy ,  jak dobry,  zatroskany Ojciec  i niósł wszechstronną pomoc. Jego dobroć ,  życzliwość   i zaangażowanie  na rzecz   klientów SOPP „VICTORIA”  były  troską   do  końca, aż zgasł . Odszedł od nas Człowiek Wielkiego Serca.

Jego Wielkoduszność   nie ma ceny

Wdzięczni Panu Profesorowi ,   składamy wyrazy współczucia Rodzinie,  dziękując za wieloletnie wsparcie.

Zarząd Stowarzyszenia Obrony przed Przemocą „VICTORIA”

Tu poczytaj

http://uni.wroc.pl/o-nas/nagrody-i-wyr%c3%b3%c5%bcnienia/doktorzy-honoris-causa/andrzej-witold-szwarc

http://wspia.pl/aktualnosci-10/zmar-prof-dr-hab-andrzej-witold-szwarc/


Ministerstwo Sprawiedliwości odmówiło przyznania dotacji Centrum Praw Kobiet

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53664,20251666,ministerstwo-sprawiedliwosci-odmowilo-przyznania-dotacji-centrum.html?disableRedirects=true

Sprawozdanie za rok 2015

2016.zal. 3,4,5 Sprawozdaniefinansowe bilans, rach zysk i strat info dodatk.2016zał. 6 zewnętrzne merytoryczne 2015r.2016 zał. 13 18.03.2016r. kom. Skrut. i Wniosków2016 zał.1 Porządek zebrania 18.03.20162016 zał. 2 Protokol Walnego z dn.18.03.2016r.2016 zał. 7 druk Komisja Rewizyjna2016 zał. 8-9-10-11-12 uchwały za 2015r.walne18.03.2016r.

11.03.2016

Poznań 11.03.2016r.

Wspólnie spędzamy weekendy.

Ewa Krzyształowska i Urszula Walas  wzięły udział w spotkaniu  z pisarka Agnieszką Korzeniewską z Brukseli i Podlasia ( Siemiatycze) na zaproszenie żony Krystyny syna Marka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie – podróżnika i literata.

Spotkanie dot. promocji książki „Zabiorę Cię jesienią do Brukseli”.

W rozmowie z autorką znalazłyśmy wspólne pola z misją naszego Stowarzyszenia w zakresie min. promocji kobiet oraz   niesienia pomocy osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Odkryłyśmy wspólnego ducha społecznikowskiego.

Te przestrzenie zainspirowały  twórczość literacką autorki zmierzającą do własnej niezależności kobiety żyjącej w rodzinie.

Zabiore-Cie-jesienia-do-brukseli-front-e1446977039578

13.09.2015

KOMUNIKAT

W dniu 2015.09.10 delegacja SOPP „VICTORIA” w osobach Ewa Krzyształowska – odpowiedzialna za projekty w naszym Stowarzyszeniu i Urszula Walas – Prezes Stowarzyszenia spotkała się z Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania Arkadiuszem Stasicą w sprawie wyjazdu studyjnego związanego z projektem w obszarze małych grantów. Pan Prezydent z zainteresowaniem zapoznał się  z naszą ofertą, wysłuchał podanych z pasją założeń projektowych, przyjął pisemną ofertę wraz ze streszczeniem. Jest to wynik wielomiesięcznej  pracy nad projektem  i  pogłębiona wiedza o różnorodne obszary życia społecznego i dziedziny wiedzy nawiązująca do dobrych wzorców miasta Poznania.

Spotkanie było okazją  do wysłuchania tworzącej się kompleksowej koncepcji rozwiązania bardzo bolesnego problemu wykluczenia społecznego w naszym mieście.  Doświadczenia SOPP „VICTORIA” wpisują się w tą koncepcję. Podczas spotkania wymieniliśmy się literaturą, która może być pomocna w dalszej współpracy. Była to okazja do podzielenia się z Panem Prezydentem naszym 25- letnim dorobkiem w pracy z ofiarami przemocy i zderzeniem z biedą z powodu braku właściwej polityki mieszkaniowej w mieście Poznaniu.

Wszystkich chętnych do kreatywnych działań w tej problematyce zapraszamy do współpracy i dzielenia się doświadczeniami z nasąa ekspertką Ewą Krzyształowską, by nie ominąć nikogo w kompleksowej pracy nad projektem.

19.04.2015

Jesteśmy obecni tez  w Domu Pomocy Społecznej

unnamed

17.04.2015 odznaczenie Przemyslawa Kwiateckiego

Przemysław Kwiatecki   w  Wągrowcu  w dniu 17 kwietnia 2015 r. odznaczony przez JE Arcybiskupa Metropolię Gnieźnieńskiego Wojciecha Polaka  – Prymasa Polski  medalem  ” zasłużony dla Archidiecezji Gnieznieńskiej ”  za ofiarna prace na rzecz Hospicjum w Wągrowcu – członek Stowarzyszenia Obrony przed Przemocą „VICTORIA”. Gratulujemy wysokiego odznaczenia i życzymy wytrwałej pracy pośród osób terminalnie chorych.

14.04.2015

Zapraszam na uroczystość na 17 kwietnia 2015r. w Wagrowcu naszego członka Przemyslawa Kwiateckiego. Będzie wyróżniony medalem Prymasa Polski. Kto ma możliwości zapraszam na te szczegolna i wyjątkową uroczystość.
Pan Kwiatecki jest też pełnomocnikiem SOPP V – zadanie specjalne –  do monitorowania sytuacji Seniorki – gdzie doswiaDCZAMY zaprzeczenia stadardom opieki senioralnej. W tej sprawie jest min. postepowanie sadowe. Na pytanie sądu o wykształcenie dyrektora Osrodka Pomocy Rodzinie w jednej z gmin – padla odpowiedz: jestem urzędnikiem samorządowym, od 19 lat – dyrektor MGOPR
Bez_tytułu_2Bez_tytułu_1

27.03.2015

Publikacja – wywiad z U.Walas

Publikacja wywiad z U.Walas do pracy dyplomowej 11.09.2014r.

 

 

14.03.2015

W dniu 14 marca 2015r. na terenie Fundacji Pomocy Wzajemnej „Barka” w Poznaniu delegacja Stowarzyszenia Obrony przed Przemocą „VICTORIA” spotkała się z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim i Prezydentem Miasta Poznania Jackiem Jaśkowiakiem na obiedzie przy okazji spotkania w szerszym gronie o tematyce antyprzemocowej. Z Zastępcą Prezydenta M.Poznania Panią Agnieszką Pachciarz wymieniłyśmy poglądy dotyczące budownictwa socjalnego, jego perspektyw z uwzględnieniem zaproponowanych przez SOPP „VICTORIA” rozwiązań dla osób wykluczonych – w tym dla ofiar przemocy w rodzinie.

Po spotkaniu dowiedziałyśmy się, że Pan Prezydent RP podpisał ustawę akceptującą ratyfikację konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.
Ewa Krzyształowska , Urszula Walas

11069265_834652843267699_3992420240171286112_n11069403_834653003267683_3249333427189515708_n

 

W dn. 10.03.2015 w Starym Browarze w Poznaniu było spotkanie Dress of Success w ktorym wzieła udzial delegacja ze Stowarzyszenia Obrony przed Przemocą „VICTORIA” w osobach członka Zarządu Ewy Krzyształowskiej i prezes Urszuli Walas

10011186_834573313275652_2522888006897113558_n

W dniu 7 marca 2015r. w Warszawie odbył się IV Sejmik Kobiet Lewicy w którym wzięła udział delegacja ze Stowarzyszenia Obrony przed Przemocą „VICTORIA” z Poznania . Była obecna kandydatka na Prezydenta RP

Pogrzeb Wandy Błeńskiej 3.12.2014r. o godz. 13 na cmentarzu ul. Nowiny (Ogrody). Msza sw w katedrze o godz.11.00

smierc-i-wspomnienie-o-Wandzie-Błeńskiej (1)

http://www.tvn24.pl/r/artykul/nie-zyje-dr-wanda-blenska-lekarka-i-misjonarka-zwana-matka-tredowatych-miala-103-lata,492948.html

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3665676,wanda-blenska-pogrzeb-lekarki-i-misjonarki-w-srode-3-grudnia,id,t.html?cookie=1

8.02.2003r. Wanda Błeńska ARTYKUL - sypiajac z wrogiem

 

16 listopada 2014

W Okręgu nr 1 kandydatką do Rady Miasta ze SOPP VICTORIA   była Ewa Krzyształowska – członek Zarządu

Kilka zdjęć ze wspólnej   kampanii wyborczej Ewy Krzyształowskiej i Urszuli Walas.

 

Nasza Prezes startuje do rady miasta:

10646647_752849461448038_5874479428803233893_n10712792_752849481448036_4974215159723473358_n

 

Gazeta Wyborcza 12.05.2014:

Gazeta Wyborcza 12.05.2014r.

Istniejemy i możemy działać tylko dzięki Waszej pomocy.

Aby pomóc Stowarzyszeniu Obrony Przed Przemocą „VICTORIA” (organizacja pożytku publicznego)  można wpłacić darowiznę ( w wysokości do 6% dochodu) na nasze konto i swoją podstawę do opodatkowania zmniejszyć  o darowiznę.

W okresie od 1go stycznia do 30go kwietnia Każdy może wpłacić 1% należnego podatku na konto Stowarzyszenia odliczając tę kwotę od należnego podatku.

Zachęcamy do popierania Stowarzyszenia Obrony przed Przemocą „VICTORIA”

Wpłaty krajowe (National transfers):

Konto bankowe Stowarzyszenia OPP”VICTORIA” BZ WBK VI Oddział Poznań

nr 39 1090 1362 0000 0000 3624 2560

KRS 0000042608

Wpłaty zagraniczne (Foregin transfers):

KOD IBAN: PL  39 1090 1362 0000 0000 3624 2560

Nazwa Banku: Bank Zachodni WBK S.A. KOD SWIFT: WBK PPLPPXXX

Podsumowanie działalności Stowarzyszenia za rok 2012

Ostatnio realizowane projekty:

 Ostatnio SOPP realizowało trzy projekty:

„Wyzwanie , a nie problem”

” I Ty możesz usprawnić życie osób starszych”

„Kształtowanie umiejętności walki ze stresem”

Seminarium Szczęśliwa Rodzina.